Sprzęt dla firm z branży czyszczenia. Jakie produkty wybrać, otwierając własną firmę sprzątającą?

 

Czym się kierować, otwierając firmę z branży czystości?

Prowadzisz niewielką firmę sprzątającą? Planujesz otworzyć własną działalność? Niezależnie od tego, na które z tych pytań udzielisz odpowiedzi twierdzącej, treść tego wpisu może Cię zainteresować. Wszyscy, którzy stawiają pierwsze kroki w branży czystości lub szukają sposobów na rozszerzenie swojej oferty usług stają przed nie lada wyzwaniem. Dostępność środków chemicznych, urządzeń oraz akcesoriów do sprzątania może przyprawić o ból głowy. Mniej doświadczeni właściciele stają przed wyborem spośród tysięcy produktów, których producenci zapewniają o skuteczności własnego asortymentu. Nie każdy również potrafi przewidzieć, co w praktyce może okazać się najpotrzebniejsze.

Jaki sprzęt dla firm sprzątających jakie narzędzia wybrać

Odpowiednie rozeznanie na rynku może się okazać kluczem do sukcesu. Przede wszystkim, musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, do jakiej grupy docelowej skierowana będzie Twoja oferta? Nie oznacza to oczywiście zamknięcia się na pozostałych, jednak wiele analiz wskazuje, że określenie potencjalnych odbiorców danej oferty pomoże we właściwej identyfikacji Twojej marki.

Jak wybrać wyposażenie firmy sprzątającej?

Biorąc pod uwagę budżet, jakim dysponujesz, zastanów się również nad zakresem usług, jakie chcesz proponować. Możesz skupić się na sprzątaniu domów jednorodzinnych, pracach związanych z myciem pomieszczeń biurowych lub mniejszych sklepów, usuwaniu zabrudzeń z powierzchni magazynowych, czyszczeniu w galeriach handlowych, utrzymywaniu porządku na parkingach samochodowych lub otworzeniem własnej myjni. Należy pamiętać, że wybierając grupę docelową, musisz wziąć pod uwagę specyfikę powierzchni, z obsługą której będziesz musiał się zmierzyć. Warunkuje to bowiem specjalizacje narzędzi, po które sięgniesz. Przykładowo, w przypadku myjni samochodowej, musisz zaopatrzyć się w skuteczne i wydajne urządzenie do czyszczenia tapicerki. Pozostaje jeszcze tylko dostosowanie wielkości i wagi sprzętu czyszczącego do rodzaju środka transportu, jakim będziesz się poruszać.

Znając już podstawowe wymagania odnośnie poszukiwanego ekwipunku można skupić się na wyborze najlepszego spośród dostępnych ofert. W tym miejscu trzeba zaznaczyć, że warto trzymać się kilku niezmiennych zasad, które pomogą oddzielić wartościowy sprzęt od reszty. Przede wszystkim należy zwrócić baczną uwagę na opinie na temat sprzedawcy. W dobie, gdy jesteśmy zalewani tanimi produktami z Dalekiego Wschodu, często o wątpliwym standardzie, zaufanie dystrybutorowi, który posiada odpowiednie certyfikaty pozwoli uchronić przed zainwestowaniem w wyposażenie na jeden sezon. Istotny jest także wybór sprzętu o szerokim spektrum zastosowania. Aby nie nadwyrężyć swojego budżetu na starcie, wybierz narzędzia oraz akcesoria, które sprawdzą się w zróżnicowanych warunkach. Oczywiście, jeśli potrzebujesz również urządzenia o specjalistycznym zastosowaniu, dokonaj rozsądnego wyboru, gdyż ma to być element, który nie tylko pozwoli ugruntować pozycję na rynku, ale także przyniesie największe zyski.

 Czyszczenie powierzchni wykładzin i tapicerek

Najlepszy sprzęt czyszczący dostępny na rynku.

Może to być np. jeden z profesjonalnych zestawów czyszczących marki UNGER, które sprawdzą się przy zewnętrznym i/lub wewnętrznym myciu okien. W sprawnym myciu różnego rodzaju powierzchni płaskich nieoceniony okaże się system erGO!Clean. Dla dysponujących większymi środkami oraz tych, którzy lubią wyzwania, najlepszym wyborem będą zestawy do mycia wodą demineralizowaną na wysokości. Właściwym rozwiązaniem będzie także zaopatrzenie się w profesjonalną maszynę czyszczącą. Wybierając z oferty maszyn używanych oraz dostępnych do wynajmu można otrzymać wysokiej jakości urządzenie w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

Posiadając już sprzęt, będący swego rodzaju trzonem działalności, trzeba przyjrzeć się doborowi skutecznych środków chemicznych oraz narzędzi pomocniczych. Preparaty łączące niezawodną skuteczność z wysoką wydajnością znaleźć można na stronie marki BRAVOS. W przypadku wyboru sprzętu i akcesoriów warto skupić się na takich produktach jak:

- Wózki czyszczące

- Miotełki oraz szczotki do usuwania kurzu

- Mopy, ściągaczki oraz skrobaki do podłóg

- Ściereczki do usuwania płynów

- Ściągaczki oraz skrobaki do czyszczenia szkła

- ekwipunek przeznaczony do zbierania odpadów

- Odkurzacz

Czym czyścić podłogi mycie powierzchni z UNGER

Dysponując takim wyposażeniem można z powodzeniem przystąpić do pracy, podejmując się nawet najtrudniejszych zleceń. Wybór produktów od UNGER gwarantuje trwałość, która posłuży Ci przez kolejne lata, zaś efekt, jaki można uzyskać po ich zastosowaniu sprawi, że zleceniodawcy wybiorą właśnie Twoją firmę.

Źródło: Unger