Świąteczne porządki - przygotowania krok po kroku.

Przygotowania do Świąt czas zacząć!

Listopad jest miesiącem, w którym należy poważnie pomyśleć o świątecznych porządkach. Właściwy plan działania oraz odpowiednio wcześnie rozpoczęte prace sprawią, że możliwe stanie się uniknięcie stresu związanego z samymi przygotowaniami. Niezwykle istotne jest wykonywanie wszystkich czynności, w taki sposób, aby pracę sobie ułatwiać, nie zaś komplikować. Należy pamiętać, że gruntowne porządki przed świętami to proces długotrwały, który będzie wymagał sporej ilości czasu oraz dostępności do profesjonalnych narzędzi. Warto zatem, jeszcze przed przystąpieniem do działania, dokładnie sprawdzić czy dysponujemy niezbędnym wyposażeniem, dzięki któremu prace przebiegną sprawnie. Kluczowe jest zarówno posiadanie skutecznych środków chemicznych, jak i sprawnych urządzeń czyszczących. Istnieje także wiele przydatnych dodatków, których rolę doceni każda osoba, która wie z czym wiążą się świąteczne porządki.

Jak zaplanować świąteczne porządki sprzątanie okresowe przy użyciu narzędzi UNGER

Świąteczne porządki - jak się za to zabrać?

Zanim jednak omówimy sprzątanie w domu, należałoby najpierw rozejrzeć się wokół niego, usuwając wszelkie śmieci z podwórka, dopóki sprzyja temu pogoda. W zadaniu tym pomocne będą akcesoria do bezdotykowego zbierania odpadów – chwytak do śmieci oraz szpikulec do papieru, dzięki którym można uniknąć wielokrotnego schylania, oszczędzając wiele sił. Inną z czynności, którą wykonać można jeszcze w listopadzie jest przegląd zawartości szafek i schowków. W usunięciu kurzu z tych miejsc pomocne będą wysokiej jakości ściereczki z mikrofibry oraz preparaty dedykowane do czyszczenia powierzchni górnych.  Należy pamiętać, że odkurzanie powinno odbywać się od góry – sufitów, ku dołowi, aby kurz nie osiadał na wcześniej oczyszczonych obiektach.

Odpowiednia kolejność działań poprawia efektywność.

Do odświeżenia wyglądu sufitu można wykorzystać kulę do kurzu lub miotełkę z wełny owczej, które cechuje łatwe przyciąganie zanieczyszczeń pylistych. Z górnymi przestrzeniami doskonale poradzi sobie także miotełka ze strusich piór, polecana zwłaszcza do oczyszczania delikatnych powierzchni żyrandoli o skomplikowanej formie. W przypadku odsuwania mebli lub mycia pomiędzy nimi, nieoceniona okaże się: twarda szczotka do posadzek, która dzięki swojemu spłaszczonemu, prostokątnemu kształtowi ułatwia usuwanie głęboko osadzonych zabrudzeń nawet w trudno dostępnych miejscach. Do obszarów wokół rur, do których dotarcie może sprawiać problem warto wybrać szczotkę Star Duster, która zmieści się wszędzie tam, gdzie inne narzędzia nie dadzą rady. Z kolei w usunięciu kurzu z obrazów, lamp, ram luster, a także za kaloryferami najlepiej spisze się wyginany uchwyt z mikrofibrą.

Sprzątanie przed świętami Bożego Narodzenia.

Gdy wszystkie wiszące elementy oraz meble zostały już oczyszczone, pora zabrać się za najmniej lubiane zadanie, a więc mycie okien. Aby ułatwić sobie pracę, zachęcamy do zapoznania się z metodami przedstawionymi, w jednym z wpisów, dzięki którym to znienawidzone zadanie może okazać się zaskakująco przyjemne. Możliwe, że również nasze wykładziny, dywany i tapicerowane meble wymagają odświeżenia przed świętami. Szeroką gamą środków, usuwających plamy różnego pochodzenia z wymienionych powierzchni dysponuje marka Bravos, w ofercie której znaleźć można środki do wywabiania plam, proszki do prania, a także zamrażacze do gum czy eliminatory zapachów. Do mycia glazury w kuchni czy łazience przydatne okazać się mogą wkłady myjące, stosowane również do mycia okien. Narzędzia takie jak Visa Versa 2w1, które łączy listwę myjącą oraz ściągaczkę w jedno będzie znacznie wygodniejszym rozwiązaniem niż dotąd używane metody.

Przygotowania do świąt z narzedziami UNGER

Czyszczenie posadzek i parkietów - czego użyć?

Ostatnim, lecz nie mniej ważnym krokiem w przedświątecznych porządkach jest zadbanie o wygląd podłóg. Zależnie od rodzaju materiału, z jakiego wykonana jest powierzchnia, do jej czyszczenia można wybrać skrobaki, wysokojakościowe mopy lub ściągaczki, które dotrą do wszystkich newralgicznych powierzchni, jak fugi czy spoiny. Osuszając posadzkę tuż do umyciu, zapobiegną jej uszkodzeniu, do którego mogłoby dojść np. na skutek zbytniego przemoczenia parkietu. Być może to więc odpowiedni czas, by uważniej przyjrzeć się ofercie sklepu UNGER, zapewniwszy sobie nieznany dotąd komfort podczas świątecznych porządków.